fbpx
Strona głównaCenyNa światowych giełdach nadal zyskuje rzepak, a traci pszenica

Na światowych giełdach nadal zyskuje rzepak, a traci pszenica

Wczoraj zarówno za Atlantykiem jak i na paryskim MATIF-ie kontynuowany był trend ze środy; pszenica taniała. Zyskiwał za to żepak, który w Paryżu zyskał ponad 3 proc.

Zdrożał on zatem o 22,25 EUR/t i kosztował na zamknięciu sesji 746 EUR/t.

– Rzepak odrabiał w czwartek straty korzystając z odbicia notowań soi, kanadyjskiej canoli oraz olejów roślinnych. Kompleks oleistych wykorzystywany do produkcji biopaliw zyskuje na wartości w sytuacji gdy ropa osiąga 7-letnie maksima – informuje serwis e-WGT.

Cena pszenicy spadła wczoraj w Paryżu o 1,42 proc. Zboże to kosztowało 277,25 EUR/t. W Chicago jego cena spadła nieco mniej, bo o 2,26 proc.

– Cena pszenicy nadal spadała w czwartek po obu stronach Atlantyku, po wzroście związanym z obawą o dostawy z Rosji i Ukrainy, dwóch głównych światowych eksporterów. Ciągle jednak ceny pszenicy są wyższe od zamknięcia z minionego tygodnia. Zmienność na rynku będzie się utrzymywała, a gwałtowne wzrosty zapewne wrócą w razie zaostrzenia konfliktu na linii Rosja-Ukraina – informuje e-WGT.

Kukurydza w Paryżu zdrożała o 1,09 proc., a na zamknięciu jej cena ustaliła się na poziomie 254,75 EUR/t. Minimalnie spadły ceny ropy, jednak spadki te nie przekroczyły 1 procenta.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.