fbpx
Strona głównaCenyNa stacjach benzynowych ustawiają się kolejki. Czy zabraknie paliwa?

Na stacjach benzynowych ustawiają się kolejki. Czy zabraknie paliwa?

Od rana na wielu stacjach benzynowych w Polsce trwa wzmożony ruch. Powodem są oczywiście doniesienia zza wschodniej granicy. – Dostarczamy paliwo do wszystkich stacji, dowóz paliwa jest zabezpieczony. Paliwa nie zabraknie – mówi rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska.

Polacy masowo ruszyli na stacje benzynowe, aby uzupełnić zapasy paliw, co powoduje ogromne kolejki i długi czas oczekiwania, aby dostać się do dystrybutora.

Panika udzieliła się nie tylko mieszkańcom Polski Wschodniej, ale również i w centrum kraju możemy spotkać ogromne kolejki do stacji benzynowych. Jak podaje portal sad24.pl sytuacja ta wynika z tego, że Orlen już o północy podwyższył ceny.

Od rana wprowadzane są limity dla odbiorców hurtowych, ponieważ rafinerie (zgodnie z procedurami) zapełniają swoje zapasy strategiczne. Wynika to z niepewności dostaw. Ponadto dochodzą do nas głosy, że niektóre stacje również wprowadziły limity dla klientów.

Aktualizacja: Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi – poinformował Orlen.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.