fbpx
Strona głównaWiadomościZe świataNa Słowacji "średnia długość życia ministra rolnictwa wynosi ok. 2 lat"

Na Słowacji “średnia długość życia ministra rolnictwa wynosi ok. 2 lat”

Jeśli polscy rolnicy i Polacy w ogóle narzekają na polityków, to może pocieszy ich fakt, że nie są w tym odosobnieni. Uczestnicy 36. Zgromadzenia Ogólnego Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej (SPPK) w Nitrze stwierdzili, że “średnia długość życia (słowackiego) ministra rolnictwa wynosi ok. 2 lat. 

– W ciągu ostatnich trzech lat to stanowisko zastąpiło trzech ministrów, co najmniej sześciu sekretarzy stanu i 19 dyrektorów generalnych. „W tej sytuacji bardzo trudno jest robić interesy” – stwierdził prezes SPPK Emil Macho cytowany przez portal RNO.sk . 

Macho powiedział również, że słowaccy rolnicy nie chcą już przeżywać po kolejnych wyborach parlamentarnych sytuacji, w której politycy obiecują coś przed wyborami i nie dotrzymują tego po wyborach. Związki pracodawców niepokoi też fakt, że podejmowane są procesy legislacyjne, których nie mogą skomentować.  

Podczas Zgromadzenia Ogólnego był oczywiście poruszany również temat ukraińskiego zboża na słowackim rynku. Prezes SPPK zauważył, że wprowadzenie embarga do 4 czerwca nie rozwiąże problemu, ponieważ, Ukraina będzie przewozić te towary również w przyszłości. Powiedział, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której ktoś (czyli rolnicy na Ukrainie) nie musi przestrzegać warunków ekoprogramów, ograniczania pestycydów itp. a ktoś (czyli słowaccy rolnicy ) musi, ponieważ to stawia ich w niekorzystnej sytuacji.  

– Chcemy takich samych warunków dla wszystkich – stwierdził prezes Emil Macho.  

Przypomnijmy, że Słowacka Izba Rolno-Spożywcza planuje udział w proteście w Brukseli, o czym informowaliśmy w innym artykule. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.