Na rzecz rolników

W siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie 12 kwietnia odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Concordie Ubezpieczenia wspólnie z Bankiem SGB i Fundacją Wsparcia Rolnika Polska Ziemia, która była poświęcona prezentacji wspólnych inicjatyw podejmowanych przez organizatorów spotkania na rzecz rolników.

Concordia Ubezpieczenia i Banki Spółdzielcze SGB to niezawodni partnerzy agrobiznesu. To instytucje, które od lat szczególnym zainteresowaniem otaczają rolników, dbając o ich bezpieczeństwo i finanse. Concordia i SGB postanowiły wykorzystać wspólną siłę, potencjał oraz doświadczenie i zaangażować się jeszcze pełniej w życie społeczności lokalnej. Do realizacji tych działań zaprosiły Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. W ramach trójstronnej współpracy, realizowane będą działania, których efekty służyć mają mieszkańcom wsi, z terenów ich aktywności. W planach jest konkurs edukacyjny dla uczniów szkół średnich o profilu rolniczym oraz kąciki edukacyjno-rozwojowe w przychodniach medycznych.

Jedną ze wspólnych inicjatyw na rzecz wsi i jej mieszkańców jest organizowany wspólnie przez Concordie, Spółdzielczą Grupę Bankową i Fundacje Wsparcia Rolnika Polska Ziemia konkurs „Nowoczesne gospodarstwo rolne”, który jest skierowany jest do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce. Rozpocznie się 1 września 2016 r. i potrwa do końca roku. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie trendom wyludniania polskich obszarów wiejskich i migrowania do dużych ośrodków miejskich. Służy promocji wsi jako atrakcyjnego miejsca do życia i pracy.

Jego celem jest również zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania rozwiązań służących ulepszeniu gospodarstw wiejskich. W ramach konkursu młodzi ludzie będą przekazywać swoje uwagi i pomysły, które sprawią, że kolejne pokolenia mieszkańców obszarów wiejskich zaczną upatrywać szanse na godne życie w gospodarstwie rolnym.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności