Na polach z Sumi Agro o trzmielach i łuszczynach

Polowe warsztaty organizowane corocznie przez firmę Sumi Agro cieszą się od lat dużym powodzeniem wśród producentów rolnych. W spotkaniach uczestniczą przedsiębiorstwa, z którymi firma współpracuje w ramach programu partnerskiego PROFIT. Zaangażowanie tak wielu niezależnych naukowców znacznie podnosi walory edukacyjne spotkań z rolnikami i zwiększa wiarygodność prezentowanych efektów stosowania nowych technologii.

Warsztaty są doskonałą okazją do przekazania rolnikom najnowszych informacji nt. rozwiązań z zakresu ochrony roślin proponowanych przez firmę. Na spotkania zapraszani są wykładowcy – naukowcy i praktycy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z producentami rolnymi.
Tematyka Warsztatów Polowych Sumi Agro 2012 to:

  1. Dlaczego warto dbać o owady zapylające?
  2. Analiza Presji Chorobotwórczej – Nowatorska metoda określania zagrożenia plantacji pszenicy ozimej chorobami przed sezonem.
  3. Jak zyskać dodatkowo 0,5 tony nasion rzepaku z hektara? – Dlaczego warto stosować sklejacze łuszczyn.
  4. Nawozy firmy Phosyn.
  5. Odmiany rzepaku w ofercie Sumi Agro.

Szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkań cieszyły się prezentacja doświadczenia dotyczącego wpływu owadów zapylających na plon rzepaku, przeprowadzonego pod nadzorem mgr Grzegorza Pruszyńskiego z IOR-PIB Poznań oraz wykład mgr Marka Badowskiego z IUNG-PIB we Wrocławiu o zabiegu sklejania łuszczyn z zastosowanie preparatu FLEXI, który to zabieg chroni plon rzepaku.