fbpx

Na plantacji PROCAM

W niedzielę, 3 września w Popowie k. Serocka odbyły się Dni Ziemniaka PROCAM 2017. Mimo deszczowej pogody, na wydarzenie przyjechało wielu plantatorów z całego kraju.

Na wstępie omówiono ofertę nasion zbóż ozimych nadających się do uprawy po ziemniakach. Głównym prelegentem całego wydarzenia był Michał Dąbrowski, specjalista ds. upraw specjalnych PROCAM, który zaprezentował technologię uprawy ziemniaka wg. PROCAM z uwzględnieniem warunków glebowych i klimatycznych, ze szczególnym naciskiem na prawidłową ochronę chemiczną i nawożenie. Przypominając jednocześnie o właściwym sadzeniu i doborze odmian sadzeniaka.

Świeżo wykopane podczas Dni Ziemniaka PROCAM bulwy zostały zważone oraz zapakowane w worki, gdzie każdy ze zwiedzających mógł porównać i dobrać odmianę na swoje pole. Bogatą ofertę ziemniaków przedstawiły firmy Agrico, Norika, Europlant oraz PMHZ. W wydarzeniu uczestniczyły również firmy hodowlane, które przestawiły bardzo ciekawą ofertę sadzeniaków.

Nie zabrakło również firm chemicznych: Belchim, DuPont, Syngenta oraz firmy BIO−GEN, dobrze znanej z preparatu Rewital Pro+ do stosowania na resztki pożniwne w celu mineralizacji słomy i tworzenia próchnicy.

Odwiedzający goście mieli możliwość zobaczenia na żywo w pracy nowoczesnych maszyn firmy GRIMME do uprawy ziemniaka. Zaprezentowano też pokaz sadzenia oraz zbioru ziemniaka kombajnem jednorzędowym.

źródło: PROCAM

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.