Na pajdę swojskiego chleba…

Zapraszamy 8 lipca (niedziela) na Piknik Zbożowy w miejscowości Grabiny Zameczek w zajeździe Żuławski Dwór, województwo pomorskie. Pomorska Izba Rolnicza organizuje imprezę plenerową, promującą spożywanie zbóż i ich przetworów.

Piknik Zbożowy skierowany jest głównie do dzieci, by kształtować w nich zasady zdrowego żywienia. Wstęp jest bezpłatny, a Pomorska Izba Rolnicza przygotowała, jak zawsze, wiele atrakcji. Będą gry, zabawy i konkursy z nagrodami, zarówno dla dla dzieci, jak i dorosłych. Około 13-tej odbędzie się koncert folkowej grupy FUCUS. W międzyczasie prelekcje na temat zasad zdrowego żywienia, skecze w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa, możliwość konnej przejażdżki, plac zabaw dla najmłodszych.

Proponujemy skorzystać z zaproszenia i miło spędzić czas. Jak co roku, organizatorzy przygotowali setki pajd swojskiego chleba i innych zbożowych wypieków. Nie zabraknie też znamienitych gości. Marszałek Senatu oraz Wiceminister Rolnictwa dotychczas nie zawiedli organizatorów tego wydarzenia, a więc będzie doskonała okazja, by porozmawiać z nimi przy pajdzie swojskiego chleba ze smalcem…

Serdecznie zapraszamy w to niedzielne przedpołudnie na Piknik Zbożowy od 10.00 do 14.00 do miejscowości Grabiny Zameczek, przy drodze nr 227, Zajazd/Dom Weselny Żuławski Dwór”.
Wstęp wolny!

Piknik zorganizowany ze środków finansowych Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i przetworów Zbożowych przez Krajową Radę Izb Rolniczych przy współudziale Pomorskiej Izby Rolniczej.