Na miodowo w Lublinie

Nadszedł czas na małe Conieco”! Sympatycy urzekającego bohatera książek Alana Alexandra Milne’a zapewne wiedzą, o co chodzi. A chodzi o miód, którego wspólne smakowanie zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę, 2 września, zapraszamy wszystkich miłośników słodkiego złota na XI obchody Lubelskiego Święta Miodu. Impreza organizowana przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy i Lubelskie Koło Pszczelarzy – pod honorowym patronatem marszałka województwa – kusi bogactwem atrakcji.”

Program obchodów utrwalił się w niezmiennej od lat postaci i nabrał cech tradycyjnego rytuału świętowania zakończenia sezonu pszczelarskiego. Będzie tu zatem co nieco i dla hodowców, i tych, którzy od kontaktu z pszczołami wolą degustację słodkiego efektu ich pracy. Tych pierwszych z pewnością zainteresują uroczystości w Trybunale Koronnym. W programie bowiem oprócz obrad Lubelskiego Koła Pszczelarzy, znajdzie się również wykład prof. dr n. med. Artura Stojki ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pt. Zastosowanie produktów pszczelich w apiterapii” oraz wręczanie odznaczeń. Mieszkańców Lublina i przybyłych gości zapraszamy z kolei na wystawę oraz kiermasz sprzętu i produktów pszczelich, występy artystyczne, a także quizy i pokazy mody pszczelarskiej. Wstęp do uroczystości stanowić będzie msza święta w intencji “Braci Pszczelarskiej” w Archikatedrze Lubelskiej oraz przemarsz z pocztami sztandarowymi przez Bramę Krakowską na rynek Starego Miasta. Organizatorzy przewidują też degustację miodu pitnego.
Świętować będziemy na rynku przed wejściem do budynku Trybunału Koronnego w Lublinie od godziny 9.

Zapraszamy do uczestnictwa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności