fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyNa Matif tylko pszenica w górę, za to ropa mocno w dół...

Na Matif tylko pszenica w górę, za to ropa mocno w dół na giełdach światowych

Dzisiejsza sesja na paryskim Matifie zakończyła się wzrostami tylko dla pszenicy, ponieważ ceny kukurydzy i rzepaku zaliczyły spadek. Pocieszającą informacją jest za to znaczny spadek cen ropy na giełdach. 

Majowe kontrakty na pszenicę na paryskiej giełdzie odnotowały dziś, 14 marca, wzrost o 8 euro na tonie czyli 2,16 proc. do poziomu 378,75 euro/t. Również w przypadku kontraktów na wrzesień odnotowano wzrost o 0,46 proc. do poziomu 325,5 euro/t.

Z kolei kukurydza w kontrakcie na czerwiec zakończyła dzień spadkiem o 0,86 proc. do poziomu 346 euro/t a w kontrakcie sierpniowym spadek wyniósł 1,09 proc. do poziomu 340,5 euro/t.

W przypadku rzepaku majowy kontrakt odnotował spadek o 0,72 proc. do poziomu 898,25 euro/t a późniejszy kontrakt sierpniowy zyskał niewiele bo 0,36 proc. i osiągnął poziom 761,75 euro/t.

Pocieszającym może być fakt dość znacznego spadku cen ropy, która za baryłkę WTI kosztuje obecnie w okolicach 101,5 USD, co oznacza spadek o 7 proc. W przypadku baryłki Brent cena zeszła do 105,15 USD, czyli spadła o 6,7 proc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.