fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychNa krajowym rynku zbóż – drożej niż przed rokiem

Na krajowym rynku zbóż – drożej niż przed rokiem

W dniach 3–9.12.2018 r. zakłady zbożowe objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi za pszenicę konsumpcyjną, tak jak przed miesiącem, płaciły 830 zł/t. Był to poziom nieznacznie (o 0,3%) niższy niż w poprzednim tygodniu, ale o 22% wyższy niż przed rokiem.

Przeciętna cena żyta konsumpcyjnego wyniosła 725 zł/t i była o 2% wyższa niż tydzień wcześniej i o 1,5% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku zboże to było o 24% droższe.

Za jęczmień paszowy średnio uzyskiwano 821 zł/t, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie cena tego zboża była o 2% wyższa od notowanej miesiąc wcześniej i o 25% wyższa niż przed rokiem.

Kukurydzę w kraju skupowano średnio po 725 zł/t, o 4% drożej niż tydzień wcześniej i o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena tego zboża była o 20% wyższa niż w porównywalnym okresie 2017 r.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.