fbpx
Strona głównaWiadomościNa krajowym rynku zbóż: Brak stabilizacji cenowej

Na krajowym rynku zbóż: Brak stabilizacji cenowej

W krajowych punktach skupu nie ma kolejek. Brak stabilizacji na rynku zbóż i nieznaczne obniżki cen sprawiły, że rolnicy nie są na razie zainteresowani sprzedażą swoich plonów. Chyba, że komuś potrzebne są pilnie pieniądze na bieżące wydatki.

Nikt tak naprawdę nie wie co się  może na rynku zbóż wkrótce wydarzyć. Producenci  oczywiście czekają na wyższe ceny. Szczególnie , ze minister rolnictwa obiecał im , ze jesienią sprzedadzą  zebrane i to z zyskiem. Czas pokaże czy słowa szefa resortu rolnictwa będą coś warte.

Obecnie podmioty skupowe za tonę pszenicy konsumpcyjnej płacą od 1350 do 1710 złotych, a za paszową od 1300 do 1500 złotych. Żyto konsumpcyjne można sprzedać w cenie od 1050 do 1320 zł/t, jęczmień browarny od 1130 do 1650 zł/t, a owies konsumpcyjny  od 950 do 1250 zł/t.

W tym sezonie ceny rzepaku znacznie odbiegają od ubiegłorocznych. Dziś za jego tonę płacą od 2700 do 2950 złotych. Cena  oferowana za kukurydze jest też nie najwyższa i obecnie wynosi od 1180 – 1410 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.