fbpx

Na kontach rolników

Około 2 miliardów złotych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała już na konta rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich za 2018 rok.

W tym roku o dopłaty bezpośrednie ubiega się ponad 1,3 mln rolników. Do końca listopada otrzymają oni ok. 10 mld zł w formie zaliczek z ogólnej puli 14,8 mld zł przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia do czerwca 2019 r.

Samasz loteria - baner

– ARiMR realizuje także płatności z PROW 2014-2020. Tempo ich przekazywania na konta rolników jest szybsze niż w latach ubiegłych. To między innymi efekt składania wniosków przez internet, które usprawnia ich weryfikację i przyspiesza wydanie decyzji. Agencja wypłaciła z tytułu ONW, płatności rolnośrodowiskowych i rolno-środowiskowo- klimatycznych oraz zalesieniowych łącznie 296,2 mln zł – informuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

Źródło: ARiMR

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.