fbpx
Strona głównaPozostałeNa Dzień Babci wybieramy kwiaty doniczkowe

Na Dzień Babci wybieramy kwiaty doniczkowe

Na Rynku Hurtowym Bronisze pełnia wiosny. Azalia, cyklamen, ale także krokusy, hiacynty, i pierwiosnki we wszystkich kolorach. Ogrodnicy przygotowali bogatą ofertę handlową na Dzień Babci i Dziadka.

21 stycznia to Dzień Babci, następnego dnia jest Święto Dziadka. Kwiaciarnie więcej niż zazwyczaj kupują kwiatów doniczkowych. Zdaniem tradycjonalistów kwiat w doniczce jest miłym prezentem dla dziadków, stąd wybór kwiatów doniczkowych jest bardzo duży. Najtańsze w ofercie hurtowej są hiacynty 2,00 zł/ doniczka, ale trzeba kupić paletę. Hiacynty pięknie i silnie pachną. O 50 groszy drożej sprzedawane są krokusy. Pierwiosnki (Prymule), które można wiosną wysadzić do gruntu, kosztują od 2,60 do 3,00 zł za doniczkę. Prymulki doskonale nadają się na wiosenne rabaty do przydomowych ogródków.Cyklameny zwane fijołkami alpejskimi są w dwóch wersjach”, mini w cenie 4,00 – 5,00 zł oraz większe od 6,50 zł do 10,00 zł za doniczkę. Cyklameny po przekwitnięciu można przechować do następnego sezonu. Zmniejsza się ilość wody, a po uschnięciu liści przestaje podlewać. Doniczkę z bulwą przechowuje się w chłodnym, ocienionym miejscu, podlewając co dwa-trzy tygodnie. Cyklamen zakwitnie ponownie po około czterech miesiącach od pierwszego obfitego podlania.

Azalie czyli różaneczniki przepięknie kwitnące, lubią temperaturę w granicach 15°C, ponieważ temperatury pokojowe są z reguły wyższe należy ją obficie podlewać. Ceny za doniczkę w Broniszach wahają się od 7,00 do 22,00 zł.

Podobnie jak rok temu bardzo bogata jest w kolorystyce oferta ciętych tulipanów. Kwiaty cięte sprzedawane są w opakowaniach 20 -25 sztuk. Tulipany kosztują od 0,80-1,20 zł za sztukę. O tej porze tulipany są jednymi z najchętniej kupowanych kwiatów ciętych. Frezje można dostać w Broniszach w cenie 1,20zł/szt, krajowe irysy 0,80 – 1,00zł/szt. Róże kosztują mniej niż rok temu. W zależności od wysokości ceny od 1,50 do 3,60 zł/szt . Najdroższe są róże 90 centymetrowe. Z dnia na dzień rosną dostawy kwiatów z krajowej produkcji.

źródło: Małgorzata Skoczewska
WR-SRH SA Bronisze
wpisał: MS
Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.