Na drodze zginęły indyki. Wypadek pod Malborkiem

Fot. KPP Malbork

Ponad 10 godzin policjanci z komendy w Gnieźnie pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło 21 lipca na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Zderzyły się tam dwie duże ciężarówki, z których jedna przewoziła żywe indyki.

Do zdarzenia doszło około godz. 4.00. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 62-letni kierujący scanią, jadąc w kierunku Malborka, zbyt późno rozpoczął manewr omijania stojącego na poboczu DAF-a i najechał na tył jego naczepy, w której przewożone były żywe indyki. Po zderzeniu scania odbiła się i zjechała na przeciwległe pobocze, blokując całą drogę. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości obu kierowców, które wykazało, że byli trzeźwi. W wyniku zderzenia z 720 przewożonych indyków około 20 zginęło. Obrażeń ciała doznał 61-letni kierowca scanii, który został przewieziony do szpitala, jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, gdyż konieczny był przeładunek żywych zwierząt oraz przewożonych towarów do pojazdów zastępczych. Teraz śledczy na podstawie zebranych śladów szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności