„Na Agritechnice spotyka się cały świat”

Wiodące na świecie targi techniki rolniczej, Agritechnica, ruszyły. Na miejscu swoja ofertę prezentuje ponad 2800 wystawców z 52 krajów. Jak do tej pory odwiedziło je już ponad 200 tysięcy osób, a targi się jeszcze nie skończyły!

Agritechnica jest organizowana co dwa lata, na przemian z targami dla branży hodowlanej (Eurotier), przed Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG. Targi odbywają się w dniach 10-14.listopada, ale już 8.listopada zostały otwarte dla wybranej publiczności. Z danych przedstawionych 11.listopada wynika, że, jak do tej pory, na miejscu pojawiło się już ponad 200 tysięcy odwiedzających, z czego co czwarty jest zza granicy.

W 2013 roku również 25% odwiedzających była spoza Niemiec. Rolnicy z całego świata zjeżdżają się, aby poznać najnowsze oferty firm, nowinki technologiczne, ale też zdobyć cenną wiedzę merytoryczną o uprawie lub hodowli. Na terenie targów w Hanowerze swoje nowości i aktualne udoskonalenia prezentuje ponad 2800 wystawców z 52 krajów. Ponad połowa wystawców (1563) pochodzi z zagranicy, w tym, przede wszystkim z Włoch (391), Holandii (126), Turcji (109), Francji (103), Chin (100), Austrii (70), Polski (68), Kanady (60), USA (54), Wielkiej Brytanii (46), Danii (46), Hiszpanii (43) i Finlandii (39). Jak to określiło DLG, na Agritechnice spotyka się cały świat.

Gospodarka rolna stoi u progu dużych wyzwań. Agritechnica to miejsce, gdzie rolnicy mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Targi te są światowym centrum innowacji i nowinek techniki rolniczej. Skupiając międzynarodową wiedzę fachową z przemysłu, rolnictwa i nauki oraz instytucji doradczych, jest skarbnicą wiedzy, pomysłów i trendów przyszłości gospodarki i techniki rolniczej. Właśnie w trudnych czasach, w których stawiane są sale nowe wymagania jest to wyjątkowo istotne.

Dwa główne trendy, które są ostatnio zauważalne to: optymalizacja i obniżenie kosztów produkcji oraz produkcja przyjazna środowisku. Podczas tegorocznych targów, wystawcy prezentują rozwiązania, dzięki którym rolnicy będą mogli pracować jeszcze dokładniej i efektywniej, oszczędzając przy tym zasoby naturalne.

DLG spodziewa się w tym roku ok. 400 tysięcy odwiedzających międzynarodowe targi Agritechnica 2015. Również redakcja Wiadomości Rolniczych Polska jest na targach, aby móc Państwu przedstawić nowości zaprezentowane na targach i relacjonować ich przebieg.

Agritechnica 2015 potrwa do soboty, 14.listopada.

Renata Struzik, źródło: KRIR; fot. www.agritechnika.com