Myśliwy pełnomocnikiem ministra rolnictwa do spraw zwalczania ASF-u w populacji dzików

fot. S. Skrzysz

Minister rolnictwa i rozwoju wsi  powołał Rafała Malca, członka Naczelnej Rady Łowieckiej na swego pełnomocnika do spraw zwalczania afrykańskiego pomoru świń w populacji dzików.

– Do zadań pełnomocnika należeć będzie m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie zwalczania lub ograniczania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików, oraz analiza funkcjonowania przepisów w zakresie zwalczania lub ograniczania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików – informuje Polski Związek Łowiecki

Dowiedzieliśmy się, że Rafał Malec zajmie się również zarządzaniem populacją dzików związanym z zapobieganiem, kontrolą i zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, a także nowoczesnymi metodami inwentaryzacji populacji zwierząt wolno żyjących, ze szczególnym uwzględnieniem populacji dzików. Jak podaje PZŁ, do zadań pełnomocnika należeć będzie również współpraca z Polskim Związkiem Łowieckim oraz organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności