MTZ Belarus stawia na cyfryzację

fot. mw

Mińskie zakłady MTZ Belarus stawiają na rozwój cyfrowy. Jak podaje Białoruska Agencja Prasowa BiełTA, rozpoczął się właśnie zakrojony na szeroką skalę projekt, którego celem jest wprowadzenie rozwiązań cyfrowych w procesie projektowania maszyn.

– Kluczowym celem jest zwiększenie efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstwa, tak aby mogło zarabiać więcej i zapewnić maksymalne zyski. Oczekuje się, że przejście na technologie cyfrowe zmniejszy liczbę błędów podczas projektowania części i komponentów przynajmniej trzykrotnie. Zmniejszy także prawdopodobieństwo wytwarzania produktów o niskiej jakości. Poprawiona zostanie jakość dokumentacji projektowej, produkcyjnej i operacyjnej – stwierdził szef projektu Mikhail Ledvik cytowany przez BiełTa.

Jak informuje MTZ Belarus, cyfryzacja procesu projektowania pociągnie za sobą ponadto wiele innych korzyści; podniesie kwalifikacje inżynierów oraz sprawi, że będą mieli oni więcej czasu na rozwój produktów i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności