MRiRW zapowiada wdrażanie nowych rozwiązań cyfrowych w zakresie doradztwa rolniczego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada, że 2021 roku ważnym działaniem będzie  zwiększenie efektywności administracji rolnej poprzez wdrożenie rozwiązań cyfrowych i upowszechnienie podejścia projektowego.

– W okresie pandemii administracja rolna, podobnie jak i inne podmioty, przeszła w znacznym stopniu na tryb pracy zdalnej. Dostosowanie wszystkich usług publicznych do e-usług jest bardzo ważnym, ale i trudnym zadaniem, podobnie jak wsparcie rolników w korzystaniu z tych usług. MRiRW będzie chciało sprawnie przeprowadzić służby rolne przez proces cyfryzacji –mówi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda.

Zdaniem resortu rolnictwa opracowanie i wdrożenie cyfrowych rozwiązań umożliwiających dotarcie z wiedzą i informacją do szerszego grona odbiorców będzie miało ogromny wpływ także na usprawnienie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie. W ramach tego zadania MRiRW planuje m.in. opracowanie i wdrożenie koncepcji cyfrowej platformy doradczej, wspierającej transfer wiedzy i innowacji.

– Sprawny transfer wiedzy i innowacji wymaga silnego systemu doradztwa i nauki rolniczej. Dlatego zaplanowano wypracowanie koncepcji funkcjonowania instytutów badawczych nadzorowanych przez MRiRW zmierzającej do podniesienia efektywności i doskonałości prowadzonych prac B+R oraz wypracowanie efektywnego systemu doradztwa rolniczego, które umożliwi również szybki transfer wiedzy z instytutów badawczych do praktyki rolniczej, a także pozwoli badać i rozwiązywać problemy produkcyjne w rolnictwie – podsumowuje Grzegorz Puda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności