Aplikacja suszowa nie działa. MRiRW: notować straty suszowe i kontynuować zbiory

Poszkodowani rolnicy się niepokoją, a Ministerstwo Rolnictwa i  Rozwoju Wsi zapowiada, że aplikacja ,,Zgłoś szkodę rolniczą’’ umożliwiająca złożenie wniosku o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę  będzie działać najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia.

– Obecnie są usuwane przez informatyków błędy – chodzi o to, żeby algorytmy aplikacji działy bezbłędnie. Mamy nadzieję, że wszystkie błędy zostaną naprawione, a program będzie bezbłędnie zaciągał wszystkie dane potrzebne do oszacowania strat suszowych – informuje MRiRW.

Do czasu uruchomienia aplikacji rolnicy maja straty poniesione przez suszę rolniczą skrupulatnie notować, by je później do niej wprowadzić.

– Wnioski w aplikacji suszowej można składać do 15 października, więc można kontynuować zbiory, pamiętając o zanotowaniu strat poszczególnych upraw – zgodnie z areałem podanym we wniosku o płatności obszarowe – radzi producentom rolnym Marta Ceglarek z Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności