MRiRW będzie ograniczało ryzyko związane ze stosowaniem ŚOR

Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi zapowiedziało, że w tym roku będzie kontynuowana realizacja Krajowego planu działania na rzecz ograniczenia ryzyka związanego ze stosowaniem środków ochrony roślin na lata 2018-2022.

Jak podkreśla resort rolnictwa, pozwoli to nie tylko na ograniczenie presji rolnictwa na środowisko naturalne i ochronę zasobów rolniczej przestrzeni produkcyjnej, ale także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i jakości produkowanej w Polsce żywności i poprawy jej konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych, a także zwiększy ofertę rynków lokalnych.

– Realizacja Krajowego planu działania, wraz z interwencjami planowanymi w ramach Planu Strategicznego dla przyszłej WPR, służyć będzie także osiąganiu celów dotyczących redukcji ryzyka związanego ze stosowaniem środków ochrony roślin ujętych w dokumentach strategicznych Unii Europejskiej, takich jak Zielony Ład i Strategia od „Pola do stołu” – informuje MRiRW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności