Mospilan 20 SP z nową, stałą rejestracją – skuteczna ochrona buraka cukrowego przed groźnym szkodnikiem

Insektycyd Mospilan 20 SP uzyskał na stałe rozszerzenie rejestracji o stosowanie w uprawie buraka cukrowego przeciwko szrońcowi zajączkowi. To pierwsze w Polsce zarejestrowane rozwiązanie skierowane przeciwko temu szkodnikowi, umożliwiające rolnikom skuteczną ochronę plantacji oraz ograniczenie strat plonów i jakości korzeni.

reklama
Baner Amazone

Nowe zagrożenie dla buraka cukrowego – szroniec zajączek (dawniej: cykada trzcinowa) w polskich realiach rolniczych do niedawna był mało znanym szkodnikiem. Jednak zmiany klimatyczne oraz intensyfikacja upraw sprzyjają jego rozwojowi i ekspansji.

Owady te są wektorami groźnych patogenów – bakterii Candidatus Arsenophonus phytopathogenicus, wywołującej syndrom niskiej zawartości cukru (SBR).

reklama
Baner Kioti

– Szroniec zajączek to szkodnik, który jeszcze kilka lat temu był praktycznie nieznany w Polsce. Obecnie obserwujemy dynamiczny wzrost jego populacji i pierwsze straty na plantacjach buraka cukrowego. Dlatego rozszerzenie rejestracji Mospilan 20 SP to ogromny krok naprzód. Rolnicy zyskują sprawdzone i skuteczne narzędzie do ochrony swoich upraw przed tym niebezpiecznym szkodnikiem – komentuje Jacek Preuss, Starszy Specjalista ds. Upraw Rolniczych Sumi Agro Poland

Mospilan 20 SP – nowe możliwości ochrony buraka cukrowego

Mospilan 20 SP to insektycyd systemiczny zawierający acetamipryd, substancję czynną z grupy neonikotynoidów. Wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe, a dzięki systemiczności skutecznie zwalcza szkodniki ssące i gryzące, w tym właśnie szrońca zajączka.

Zgodnie z nową etykietą, środek można stosować w uprawie buraka cukrowego przeciwko szrońcowi zajączkowi w dawce 0,2 kg/ha, w fazie BBCH 31–39.

Ceniony insektycyd do ochrony buraków cukrowych

Plantatorzy buraków cukrowych dobrze znają Mospilan 20 SP. W minionych latach preparat ten wielokrotnie uzyskiwał czasowe pozwolenie na stosowanie w uprawie buraków cukrowych przeciwko mszycom.

Fakt, że o takie pozwolenie występował Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, świadczy o zaufaniu, jakim rolnicy darzą ten insektycyd. Teraz plantatorzy tej wymagającej rośliny będą mogli sięgnąć po to sprawdzone rozwiązanie, by ochronić plony przed nowym zagrożeniem.

reklama
baner SDF
reklama
Baner podcasty

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI