Morskie wiatraki ze Szczecina

W Szczecinie powstanie państwowo-prywatna fabryka produkująca elementy wież wiatrowych, jak ustalił Puls Biznesu”. Tamtejsza stocznia “Gryfia” wniesie do tego przedsięwzięcia grunt. Kapitałowo prawdopodobnie zaangażuje się fundusz inwestycyjny Mars, ale pieniądze, know-how i rynek zbytu może zapewnić także partner niemiecki, którego nazwy nie udało się jeszcze ustalić.”

Fabryka w Szczecinie w ciągu dwóch lat osiągnie zdolności produkcyjne na poziomie nawet 60-80 tys. ton elementów konstrukcyjnych wiatraków rocznie.
Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował nowy zakład. Patrząc na podobne projekty, można szacować koszty na 150-250 mln zł., ocenia anonimowo osoba znająca rynek, na którą powołuje się gazeta.
Produkcja elementów elektrowni wiatrowych to początek. Chcemy, aby kolejnym krokiem było wejście w usługi serwisowe dla energetyki wiatrowej”, podkreśla Wojciech Dąbrowski, szef Agencji Rozwoju Przemysłu.
Szacuje się, że w 2030 r. rynek usług serwisowych tylko na polskich wodach Bałtyku będzie wart 500 mln zł rocznie, czyli 1,4 mln zł dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności