fbpx
Strona głównaWiadomościMorawiecki: od stycznia 2023 r. wyrównanie dopłat do poziomu europejskiego

Morawiecki: od stycznia 2023 r. wyrównanie dopłat do poziomu europejskiego

Podczas wczorajszej wizyty w Brańsku (Podlaskie) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od stycznia 2023 r. zostanie wyrównany poziom dopłat dla rolników od hektara, a nawet ten średni poziom dopłat w porównaniu do średniego poziomu dopłat w Unii Europejskiej zostanie przekroczony.

– Chcemy, żeby polskie rolnictwo było jak najbardziej opłacalne i nasza polityka jest głównie ukierunkowana na rodzinne gospodarstwa rolne liczące 30-50 hektarów – podkreślił szef rządu w czasie wizyty w Brańsku informuje PAP.

Zapowiedział on, że już od stycznia 2023 r. zostanie wyrównany poziom dopłat dla rolników, a więc jedna z naszych obietnic, którą złożyliśmy podczas Kongresu Polskiej Wsi zostanie zrealizowana.

–  Wyrównamy, a nawet przekroczymy średni poziom dopłat dla rolnika od hektara w porównaniu do średniego poziomu dopłat w Unii Europejskiej – zaznaczył szef rządu. Podkreślił, że dzięki temu polski rolnik będzie miał nie grosze warunki, niż rolnik francuski, niemiecki – licząc w tej samej walucie, w tym samym euro.

Zwrócił uwagę, że coraz więcej znanych polskich produktów pojawia się na stołach w Europie Zachodniej, co jak ocenił świadczy o sile polskiego rolnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.