fbpx
Strona głównaPozostałeMonsanto udzieliło znaczącej pomocy gospodarstwom dotkniętym klęską gradobicia w rejonie Bartoszyc

Monsanto udzieliło znaczącej pomocy gospodarstwom dotkniętym klęską gradobicia w rejonie Bartoszyc

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległą jej Agencję Nieruchomości Rolnych o udzielenie pomocy gospodarstwom rolnym dotkniętym klęską gradobicia w rejonie Bartoszyc w województwie warmińsko – mazurskim, firma Monsanto przekazała poszkodowanym nieodpłatnie 2 tony materiału siewnego rzepaku ozimego odmiany Casoar. N

Od 14 sierpnia materiał siewny był odbierany przez rolników z magazynu Elewar w Bartoszycach. Pomoc trafiła do 17 gospodarstw z gminy Sępopol, gdzie stwierdzono największe straty w uprawie rzepaku. Dzięki tej darowiźnie rolnicy mogą rozpocząć w terminie nowy sezon – przekazane nasiona rzepaku wystarczą na obsianie ponad 500 ha pól.

Monsanto jest światowym liderem w obszarze rolnictwa dostarczającym wysokiej jakości materiał siewny oraz środki ochrony roślin. Jest firmą ukierunkowaną na rozwój rolnictwa oraz wspieranie rolników na całym świecie. Od wielu lat firma Monsanto dostarcza polskim rolnikom między innymi nowoczesne odmiany rzepaku ozimego i kukurydzy. Wykazując zrozumienie dla wyjątkowej i niezmiernie trudnej sytuacji rolników dotkniętych klęską gradobicia, firma podjęła decyzje o przekazaniu poszkodowanym rolnikom nasion rzepaku w formie darowizny.

Magdalena Wantuch
Niezależna Agencja Prasowa

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.