fbpx
Strona głównaFirmy i produktyMonsanto Polska z najlepszymi specjalistami w produkcji rzepaku w Europie

Monsanto Polska z najlepszymi specjalistami w produkcji rzepaku w Europie

17 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę Monsanto Polska dotycząca kiły kapusty. W końcu jest to choroba, która coraz bardziej zagraża uprawom rzepaku. Prelegentami podczas spotkania byli najlepsi specjaliści w dziedzinie badań roślin oleistych w Europie Helen Fomina i Jean-Pierre Despeghel.

Spadek cen rzepaku w ostatnich latach zmusza do poszukiwania kompleksowych, zrównoważonych rozwiązań, które pozwoliłyby na oszczędności i większą wydajność produkcji. Jednym z głównych problemów dla producentów rzepaku w Polsce, jest kiła kapusty. Firma Monsanto Polska postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom producentów, zapraszając do Warszawy największych ekspertów w dziedzinie rzepaku w Europie. – Dzisiejsza konferencja to dla nas nowa forma komunikacji. Jest to pierwsze tego typu spotkanie, kiedy dyskutujemy w tak dużym gronie. Dotychczas mieliśmy możliwość prowadzenia indywidualnych rozmów przy różnego rodzaju imprezach branżowych, jednak myślę, że tego typu konferencje będą odbywały się częściej – mówił podczas konferencji Paweł Szóstak, dyrektor handlowy Monsanto Polska.
Przedmiotem konferencji były między innymi nowe rozwiązania dla ochrony pól dotkniętych kiłą kapusty. Firma przedstawiła Dekalb Platinium – nową odmianę rzepaku tolerancyjną na tę chorobę, która osiąga najwyższy potencjał plonowania w segmencie i jest odporna na wyleganie.
Helen Fomina specjalistka w dziedzinie rozwoju produktów nasiennych rzepaku DEKALB. Podczas konferencji opowiedziała o tym, jak ważna jest uprawa tej rośliny w Europie. – W ciągu ostatnich 30 lat produkcja rzepaku zwiększyła się aż czterokrotnie w skali całego świata w porównaniu do pozostałych oleistych roślin, takich jak soja czy słonecznik – tłumaczyła. Podczas spotkania podkreślała również ogromny wzrost światowego zapotrzebowania na olej pochodzenia roślinnego, zwłaszcza w regionach Afryki i Azji.
Jean-Pierre Despeghel wieloletni dyrektor do spraw hodowli i badań rzepaku DEKALB w Europie podczas spotkania opowiedział o wzroście znaczenia odmian o podwyższonej zawartości kwasów tłuszczowych HOLL.  To właśnie te odmiany są przyszłością i nowym kierunkiem w hodowli nasion rzepaku Monsanto. Firma przewodzi zmianom w hodowli rzepaku od wczesnych lat 90-tych. Od 1992 roku jest czołowym dostawcą nasion rzepaku w Europie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.