Monsanto Polska z najlepszymi specjalistami w produkcji rzepaku w Europie

17 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę Monsanto Polska dotycząca kiły kapusty. W końcu jest to choroba, która coraz bardziej zagraża uprawom rzepaku. Prelegentami podczas spotkania byli najlepsi specjaliści w dziedzinie badań roślin oleistych w Europie Helen Fomina i Jean-Pierre Despeghel.

Spadek cen rzepaku w ostatnich latach zmusza do poszukiwania kompleksowych, zrównoważonych rozwiązań, które pozwoliłyby na oszczędności i większą wydajność produkcji. Jednym z głównych problemów dla producentów rzepaku w Polsce, jest kiła kapusty. Firma Monsanto Polska postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom producentów, zapraszając do Warszawy największych ekspertów w dziedzinie rzepaku w Europie. – Dzisiejsza konferencja to dla nas nowa forma komunikacji. Jest to pierwsze tego typu spotkanie, kiedy dyskutujemy w tak dużym gronie. Dotychczas mieliśmy możliwość prowadzenia indywidualnych rozmów przy różnego rodzaju imprezach branżowych, jednak myślę, że tego typu konferencje będą odbywały się częściej – mówił podczas konferencji Paweł Szóstak, dyrektor handlowy Monsanto Polska.
Przedmiotem konferencji były między innymi nowe rozwiązania dla ochrony pól dotkniętych kiłą kapusty. Firma przedstawiła Dekalb Platinium – nową odmianę rzepaku tolerancyjną na tę chorobę, która osiąga najwyższy potencjał plonowania w segmencie i jest odporna na wyleganie.
Helen Fomina specjalistka w dziedzinie rozwoju produktów nasiennych rzepaku DEKALB. Podczas konferencji opowiedziała o tym, jak ważna jest uprawa tej rośliny w Europie. – W ciągu ostatnich 30 lat produkcja rzepaku zwiększyła się aż czterokrotnie w skali całego świata w porównaniu do pozostałych oleistych roślin, takich jak soja czy słonecznik – tłumaczyła. Podczas spotkania podkreślała również ogromny wzrost światowego zapotrzebowania na olej pochodzenia roślinnego, zwłaszcza w regionach Afryki i Azji.
Jean-Pierre Despeghel wieloletni dyrektor do spraw hodowli i badań rzepaku DEKALB w Europie podczas spotkania opowiedział o wzroście znaczenia odmian o podwyższonej zawartości kwasów tłuszczowych HOLL.  To właśnie te odmiany są przyszłością i nowym kierunkiem w hodowli nasion rzepaku Monsanto. Firma przewodzi zmianom w hodowli rzepaku od wczesnych lat 90-tych. Od 1992 roku jest czołowym dostawcą nasion rzepaku w Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności