Monsanto Polska na podium

Monsanto Polska została laureatem plebiscytu na Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce w roku 2015, jako jedyna firma z branży rolnej.

Instytut Great Place to Work już siódmy raz stworzył Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W zestawieniu „Poniżej 50 pracowników”, 3 miejsce przypadło firmie Monsanto Polska sp. z o.o., która jako jedyny laureat reprezentowała branżę rolną.
W ten sposób, polski oddział jednego z największych koncernów branży rolniczej na świecie znalazł się w gronie firm, które z sukcesem potrafią stworzyć wyjątkowe warunki pracy i relacje z pracownikami. Monsanto to jedna ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, lider w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa i biotechnologii. Na polskim rynku funkcjonuje od 1995 roku. Monsanto to producent środków ochrony roślin, hodowca i dostawca nasion rzepaku ozimego i kukurydzy oraz warzyw szklarniowych i gruntowych. Nagrodę w imieniu firmy odebrali członkowie zarządu: Agnieszka Kamińska, Leszek Kołtun i Paweł Szóstak oraz menedżer ds. personalnych Ela Coughlin.

 – W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w badaniu prowadzonym przez Instytut GPTW. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego wyróżnienia. Ten dobry wynik zawdzięczamy wyjątkowym relacjom jakie udało się nam zbudować z naszymi pracownikami. Co kształtuje te relacje? Po pierwsze – jasna wizja, innowacyjność w dziedzinie rolnictwa oraz działalność na rzecz lokalnych społeczności , które sprawiają, że z łatwością identyfikujemy się z celami firmy. Po drugie – nasza płaska struktura organizacyjna sprawia, że mamy wpływ na to co robimy. Po trzecie – nasza kultura organizacyjna – różnorodność w zatrudnieniu, przejrzysta komunikacja sprawiają, że głos pracownika jest słyszalny – wymienia Ela Coughlin, po czym dodaje: – Jesteśmy wdzięczni naszym pracownikom za potwierdzenie tego, że prowadzone od wielu lat działania na rzecz budowania zaangażowania zostały przez nich docenione. (…) To dzięki tym staraniom i zaangażowaniu każdego z nas możemy dzisiaj zostać wyróżnieni jako Najlepsze Miejsce Pracy. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim Pracownikom za tak dobrą opinię na temat naszego środowiska pracy. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać tę pozycję – stwierdza.

Plebiscyt na Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce jest częścią klasyfikacji globalnej przygotowywanej przez Instytut Great Place to Work. Są to największe badania jakości miejsc pracy na świecie, w ramach których Great Place to Work współpracuje z 5 500 organizacjami w 45 krajach na całym świecie, w których zatrudnionych jest ponad 10 milionów pracowników.

O pozycji firmy na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie) oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR. Głos pracowników ma tu jednak największe znaczenie. W tym roku Great Place to Work przebadał w Polsce 63 firmy, zatrudniające łącznie blisko 34 tys. osób.

Renata Struzik, za: Niezależna Agencja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności