fbpx

Monosem ValoTerra Ultimate: Precyzyjny siew od 2 do 18 km/h

Najnowszy siewnik ValoTerra Ultimate, który firma prezentowała podczas minionych targów SIMA, może precyzyjnie wysiewać nasiona i nawóz nawet przy dużych prędkościach. Jest to możliwe dzięki falistej taśmie przenośnika szczotkowego.

Prędkość ma sens, gdy jest kontrolowana, mówi Monosem, promując nowy ValoTerra Ultimate. Został opracowany, aby móc wysiewać nasiona z prędkością od 2 do 18 km/h bez wpływu na jakość i głębokość siewu.

Aby zapewnić optymalne wschody na polu przy niskich, średnich i dużych prędkościach, Monosem opracował system ASG (Active Seed Guidance), który dostosowuje się do prędkości siewu i opiera się na przenośniku szczotkowym, który kieruje nasiona do bruzdy siewnej eliminując w ten sposób wstrząsy i wibracje.

Sercem jest podciśnieniowy system dozowania nasion. System zawiera gładkie tarcze, opatentowaną wkładkę i napęd elektryczny, które pomagają zwiększyć precyzję przy wyższych prędkościach.

Dzięki systemowi SmartAccess, ValoTerra Ultimate umożliwia zmianę z systemu przenośnikowego na system ślizgowy w mniej niż 2 minuty na rząd. Możesz więc ustawić maszynę na małe i duże nasiona. Różnorodność nasion jest możliwa dzięki prostej wymianie talerzy.

W siewnikach zastosowano również nowy pneumatyczny agregat nawozowy FertiSmart, który może aplikować do 450 kg/ha przy 8-rzędowym siewniku (z rozstawem rzędów 75 cm). Nawet przy dużej prędkości jazdy 15 km/h dawka nawozu pozostaje dokładna.

Od niedawna można również dodawać do nasion podczas siewu preparaty odżywcze i ochronne za pomocą systemu MicroSmart, który zapewnia bardzo równomierną aplikację przy dowolnej prędkości roboczej. Możliwe jest również jednoczesne stosowanie dwóch produktów (np. nawozu startowego i insektycydu) z dwóch oddzielnych pojemników na jednostkę dozującą.

Siewniki będę w ograniczonej liczbie dostępne już na sezon 2023.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.