fbpx

Monitoring rozwoju obszarów wiejskich

14 listopada 2018 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Akademii Nauk (Pałac Staszica) przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie odbędzie się prezentacja kolejnej edycji raportu pn. „Monitoring rozwoju obszarów wiejskich. Etap III”, realizowanego przez naszą Fundację we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.

Przedstawieniu wyników III. etapu badania będzie towarzyszyć także panel dyskusyjny pt. „Jakie procesy zmieniają a jakie powinny zmieniać polską wieś w 100-leciu niepodległości”.

– „Monitoring rozwoju obszarów wiejskich” (MROW) to cykliczny projekt badawczy prowadzony od 2012 roku, którego celem jest obserwacja przemian społeczno-gospodarczych na polskiej wsi. Analizy i badania w ramach MROW obejmują problematykę demograficzną, zagadnienia związane z dostępnością przestrzenną, sektorem rolniczym i pozarolniczym, stopniem dezagraryzacji gospodarki lokalnej, lokalnymi finansami publicznymi, rynkiem pracy, edukacją, zamożnością i warunkami bytowymi społeczeństwa oraz z aktywnością społeczną – informuje EFRWP

Podstawą prowadzonych badań są dane pozyskiwane ze wszystkich 2173 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w Polsce, dane z instytucji publicznych, takich jak GUS, ZUS, KRUS czy ARMiR oraz ministerstw i urzędów administracji centralnej, a także urzędów marszałkowskich.

Wyniki MROW, podzielone na poszczególne etapy badawcze, są publikowane co dwa lata w formie raportów. Ich omówienie oraz podsumowanie odbywa się podczas dedykowanych konferencji naukowych z udziałem autorów badań.

Źródło: EFRWP

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner