mojeINFOPOLE – nowe narzędzie ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie należy do zadań łatwych. Można je sobie jednak nieco ułatwić korzystając z rozmaitych rozwiązań informatycznych. Jednym z najnowszych jest mojeINFOPOLE, czyli kompleksowe narzędzie dla rolników na urządzenia mobilne. Całość została opracowana przez najlepszych specjalistów firmy Syngenta.

mojeINFOPOLE pełni funkcję codziennego asystenta każdego rolnika. Asystenta, który poinformuje o zagrożeniach upraw roślinnych w danej okolicy, podpowie w jaki sposób najlepiej je zabezpieczyć oraz powiadomi czy warunki klimatyczne pozwalają na wykonanie zabiegu ochronnego. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i wyjątkowo wygodna, a wszystkie najważniejsze funkcjonalności są dostępne w zasięgu kilku kliknięć.

Raporty zagrożeń i ochrona roślin

Jedną z głównych funkcjonalności mojeINFOPOLE są rzetelne raporty o zagrożeniach upraw roślinnych oparte na podstawie danych ze stacji CelverFarm. Monitorowany jest teren całego kraju, a informacje podawane są dla upraw zbożowych, rzepaku i kukurydzy. Każde istotne zagrożenie jest opisane w obszernej bazie agrofagów obejmującej chwasty, choroby grzybowe oraz szkodniki.

Co więcej, mojeINFOPOLE nie tylko informuje o zagrożeniach, ale również rekomenduje konkretne rozwiązania w postaci preparatów Syngenta lub, co warto podkreślić, substancji czynnej rozwiązującej dany problem. Aplikacja jest również zintegrowana z ministerialnym Rejestrem Środków Ochrony Roślin, zatem korzystając z niej można w wygodny sposób odszukać etykietę wybranego preparatu. Z kolei rozbudowany moduł pogodowy ułatwia podjęcie decyzji o przeprowadzeniu zabiegu ochronnego.

Kalkulatory i pomiary pól

Wartościowym uzupełnieniem powyższych funkcjonalności jest zestaw kilku przydatnych kalkulatorów rolniczych, które znacznie przyspieszają codzienną pracę. Mowa o kalkulatorach siewu, obsady, oprysku czy wilgotności kukurydzy.

Znacznie bardziej rozbudowanym narzędziem jest moduł „NieWylegaj”, który umożliwia ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia efektu wylegania zbóż. Po przeprowadzeniu takiej kalkulacji aplikacja zarekomenduje najlepszą strategię regulacji łanu.

Korzystając z mojeINFOPOLE można również dokonać orientacyjnego pomiaru powierzchni własnych pól z możliwością zapisu (pomiar na mapie satelitarnej lub manualny – po okrążeniu danego areału). mojeINFOPOLE to także doskonałe źródło wiedzy na temat produktów, promocji i strategii ochrony Syngenta. Ciekawym dodatkiem jest także moduł społecznościowy umożliwiający dodawanie zdjęć własnych upraw.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony z systemami Android oraz iOS. Przez miesiąc korzystanie z niej jest w pełni darmowe. Darmowy dostęp bez limitów czasowych obowiązuje dla członków Syngenta Agriclub.

Informacja prasowa: Syngenta

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj