Mocny wzrost ceny rzepaku na zamknięciu wtorkowej sesji MATIF

Ceny unijnego rzepaku gwałtownie wzrosły we wtorek, w ślad za olejem palmowym, przekraczając 701 euro za tonę podczas dziennych notowań. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 696,25 euro/t – najwyżej od połowy listopada.

Jak relacjonują handlowcy ewgt.com.pl rzepak korzystał z silnego wzrostu cen oleju palmowego przed publikacją raportu w którym uczestnicy rynku spodziewają się spadku produkcji i zapasów w Malezji. 
Notowania kukurydzy i pszenicy wzrosły lekko w Chicago, ale tylko kukurydza odrobiła w całości przecenę z przełomu listopada i grudnia. Ceny unijnej pszenicy stabilizują się znacznie poniżej historycznego szczytu z 23 listopada, podobnie jak w Chicago.

Perspektywa rekordowych i szybszych niż zwykle zbiorów soi w Ameryce Południowej ciąży na notowaniach soi.

Ropa odrobiła w grudniu już blisko połowę przeceny z końcówki listopada, kiedy to nowy wariant koronawirusa wywołał panikę na rynkach akcji i surowców. W miarę upływu czasu słabnie obawa o możliwe konsekwencje zdrowotne i gospodarcze wariantu omikron. Wpływa to pozytywnie na wszystkie rynki przed końcem roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności