fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMocno spadkowy tydzień na rynku zbóż i oleistych

Mocno spadkowy tydzień na rynku zbóż i oleistych

Ubiegły tydzień przyniósł bardzo poważne przeceny na paryskim Matifie. Dotyczyło to zarówno pszenicy, jak i kukurydzy i rzepaku, jednak cena tego ostatniego spadała szczególnie spektakularnie.

Rzepak staniał w skali tygodniowej o 45,5 EUR/t; jego cena zatrzymała się w piątek na zaledwie 493 euro za tonę. Tak niską cenę rzepaku widzieliśmy ostatnio we wrześniu 2021 roku.

Cena pszenicy w kontraktach na marzec wyniosła w piątek 261,5 euro za tonę, zatrzymując się na poziomie 261,5 EUR/t, co oznacza spadek o 11,25 euro za tonę w skali tygodniowej. Kontrakty majowe zaliczyły jeszcze większą przecenę; zakończyły tydzień ze stratą 13,5 euro za tonę z ceną 161,75 EUR/t. To z kolei najniższa cena od połowy lutego 2022 roku.

Kukurydza straciła w kontraktach na czerwiec 13,75 euro za tonę kończąc piątkową sesję z ceną 258 EUR/t. W przypadku kukurydzy jest to najniższa cena od początku marca 2022.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.