fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMocne euro nadal utrudnia eksport. Ceny pszenicy i kukurydzy w czwartek ponownie...

Mocne euro nadal utrudnia eksport. Ceny pszenicy i kukurydzy w czwartek ponownie w dół

Cena pszenicy spadła wczoraj na Matifie o 3 EUR do 245 EUR/t, zwiększając tym samym tygodniową stratę do 20,50 EUR. W Chicago również straty. Majowe kontrakty terminowe zamknęły się niżej o 1,5 ct z ceną 662 ct/bu (224,50 EUR/t).

– Europejska pszenica była dodatkowo obciążona mocniejszym euro. Europejski Bank Centralny ustalił stopę referencyjną na poziomie 1,0879 USD, czyli o prawie 1 cent więcej niż poprzedniego dnia i najwyższym poziomie od początku lutego. W USA słaby tygodniowy eksport znów miał wpływ na handel. USDA zgłosiło 126 000 ton, co było poniżej oczekiwań. Zobowiązania eksportowe na sezon 2022/23 wyniosły 17,9 mln ton w połowie marca, co odpowiada 85% całkowitego wolumenu oczekiwanego na bieżący rok gospodarczy – informuje serwis Kaack.

Cena kukurydzy spadła na Matifie o 2 EUR/t do 242,75 EUR/t.

Ceny rzepaku na Matif nieznacznie wzrosły w czwartek po tym, w środę osiągnęły najniższy poziom od końca lipca 2021 r. Cena wzrosła wczoraj o 5,75 EUR do 436,25 EUR/t. Inwestorzy finansowi wykorzystali niski poziom cen do zakupów krótkich pozycji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.