Mniejsze zbiory winogron

Nowe prognozy Copa i Cogeca pokazują, że tegoroczne zbiory winogron na wino w UE spadną w stosunku do roku ubiegłego, głównie ze względu na ekstremalne warunki pogodowe.

Ostatnio dotknęły nas ekstremalne warunki meteorologiczne, wahające się od ulew do przymrozków i nieprzewidywalnego gradu w krajach produkujących wino. W związku z tym, spodziewamy się, że zbiory w 2016 r. w UE-28 będą niższe niż w zeszłym roku, kiedy były one wyjątkowo udane, i podobne do tych w roku 2014. Niemniej jednak, sytuacja poprawiła się we Włoszech, zwłaszcza w odniesieniu do rynków eksportowych. We Francji konsumpcja spadła w sektorze gastronomii i hotelarstwa. Rekordowo wysoki eksport został odnotowany w Hiszpanii, zwłaszcza w przypadku wina luzem, ceny za hektolitr są tu jednak najniższe.  Może dojść do dalszego spadku cen ze względu na wzrost importu taniego wina – informuje Thierry Coste, przewodniczący grupy roboczej Copa – Cogeca  “Wino”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności