fbpx
Strona głównaWiadomościMniejsze zbiory w UE

Mniejsze zbiory w UE

Podczas gdy w centralnej Europie opady deszczu w maju i czerwcu wpłynęły na znaczącą poprawę kondycji upraw, na Węgrzech i w Rumunii warunki klimatyczne pozostawały niekorzystne dla wzrostu zbóż. Strategie Grains (SG) szacuje, iż na Węgrzech zbiory pszenicy miękkiej wyniosą 3,8 mln t wobec 5,6 mln t w 2008 roku. Prognozy zbiorów w tych dwóch krajach przełożyły się na szacunki dla całej Wspólnoty.

Według analityków SG, również zbiory węgierskiej kukurydzy spadną o blisko 2 mln t, w skali roku o 6,9 mln ton. W przypadku Rumunii prognozuje się obniżenie zbiorów pszenicy miękkiej o 47,9%, w porównaniu z rokiem ubiegłym o 3,4 mln ton.

Sytuacja na Węgrzech i Rumunii stanowiła główną przesłankę do obniżenia przez SG szacunków dla całej Wspólnoty. Według opublikowanej 18 czerwca br. prognozy, zbiory pszenicy w bieżącym sezonie wyniosą 126, 3 mln t (-9,8% r/r), a kukurydzy 57,4 mln t (-7,9%).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.