fbpx
Strona głównaPozostałeMłodzi rolnicy z całej Europy razem na Słowenii

Młodzi rolnicy z całej Europy razem na Słowenii

W dniach 29.11 – 02.12.07r. na Słowenii, w górskiej miejscowości Dobrna, odbyła się Europejska Konferencja Młodych Rolników The CAP Health Check” and the agricultural budget: Stimulating for Young Farmers? zorganizowana przez Europejską Radę Młodych Rolników (CEJA), której gospodarzem goszczącym była Słoweńska Organizacja Młodych Rolników.”

W spotkaniu tym wzięła udział, jako członek zrzeszony w CEJA – polska delegacja, ze Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników. Gościem honorowym konferencji, była unijna komisarz ds. rolnictwa, Mariann Fischer Boel, z którą spotkali się również przedstawiciele Prezydium ZZ CNMR.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/slowenia2.jpg align=right width=200
Przedstawiciele polskiego Związku w swoich wystąpieniach kładli szczególny nacisk na to, by Wspólna Polityka Rolna wspierała przede wszystkim gospodarstwa rodzinne.Polscy młodzi rolnicy zwrócili też uwagę na to, by nowe kraje członkowskie były traktowane na tych samych zasadach, w sensie dopływu środków finansowych.Zdecydowanie proponowali, aby wymagania dotyczące cross-compliance były przesunięte do momentu uzyskania przez nowe kraje członkowskie równych płatności, w porównaniu ze starymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Tomasz Łukomski
Związek Zawodowy
Centrum Narodowe Młodych Rolników
opr. MS
Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.