fbpx
Strona głównaWiadomościMłodzi Producenci Rolni na start

Młodzi Producenci Rolni na start

Już po raz 35 Związek młodzieży Wiejskiej organizuje Ursus Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych. Po raz pierwszy patronem tytularnym została firma Ursus S.A. Organizatorem olimpiady jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Udział w eliminacjach regionalnych wzięło około 1200 uczestników w całym kraju. Olimpiada jest skierowana do młodych rolników, uczniów szkół rolniczych, studentów kierunków rolniczych.

Finał Krajowy URSUS Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbywa się w dniach 16-17 marca 2017 roku. Pierwszego dnia 75 laureatów finałów wojewódzkich w spotka się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, gdzie będzie pisało test sprawdzający wiedzę, po czym 30 najlepszych uczestników zmierzy się z pytaniami praktycznymi dotyczącymi budowy maszyn rolniczych, zabiegów agrotechnicznych czy rozpoznawania gatunku nasion roślin hodowlanych i ich uprawy.

Po tym etapie zostanie wyłoniona 10 laureatów finału krajowego. Podczas drugiego dnia czyli Finału Krajowego URSUS Olimpiady Młodych Producentów Rolnych finałowa „dziesiątka” będzie odpowiadała na wylosowane zestawy pytań przed komisją i publicznością. Finał odbędzie się na Targach AGROTECH w Kielcach w Sali Kappa w godzinach 11.00-14.30 w dniu 17.03.

– Na uczestników finału krajowego  i ich opiekunów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej, Ursus S.A., Targi Kielce, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA „Bronisze”, Bakomę Sp. Z o.o., Krajową Federację Producentów Zbóż, Związek Sadowników RP, Hochland Sp. Z o.o., Nordzucker Polska S.A., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Krajową Radę Izb Rolniczych, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Praską Giełdę Spożywczą, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agrobaca, Kutnowską Hodowlę Buraka Cukrowego, PBS Group, PROCAM – informują organizatorzy

Źródło: ZMW

 

 

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.