MLEKPOL na liście największych firm

O 21 miejsc awansowała Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking po raz piąty został opublikowany przez dziennik Rzeczpospolita”. Firmy, które znalazły się w rankingu zostały uszeregowane według wielkości przychodów w 2010 roku. Przy sporządzaniu listy wzięto pod uwagę 943 firmy z 19 krajów.
MLEKPOL znalazł się w tegorocznym zestawieniu na 311 pozycji – najwyżej spośród firm branży mleczarskiej.

Trzy pierwsze miejsca na liście zajmują firmy branży paliwowej: polski PKN Orlen, węgierski MOL oraz jedna motoryzacyjna – Skoda (Republika Czeska).
Jak podaje “Rzeczpospolita” – lista 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej potwierdza, że ubiegły rok był dobry dla dużych firm naszego regionu. Mimo, że w 2010 roku na świecie z gospodarką było różnie, to zdecydowana większość przedsiębiorstw naszego regionu w tym czasie zwiększyła przychody – czytamy w “RZ”.

MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Skupuje i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 13,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2300 osób.