Mleko z Łowicza w Chinach

Jan Dąbrowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy 23 listopada w dniu otwarcia Polsko – Chińskiego Forum Gospodarczego w Szanghaju podpisał umowę z chińską rządową spółką handlową na dostawę ponad 4 mln litrów mleka ŁOWICKIEGO.

Podpisana umowa  jak podkreśla OSM Łowicz t o bardzo ważny kolejny krok w zdobywaniu  przez łowicką mleczarnie rynku chińskiego,  którego potencjał jest ogromny. To także  umacnianie pozycji marki ŁOWICKIE na tym rynku.  Jak udało się nam ustalić OSM Łowicz jest jedyną mleczarnią, którą  podpisała umowę podczas  Polsko-Chińskiego  Forum Gospodarczego  w Szanghaju. 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu jest obecnie jedną z największych w Polsce.  Zakłady należące do OSM w Łowiczu wyposażone są w nowoczesne linie do produkcji wyrobów UHT w opakowaniach kartonowych, produktów jednoporcjowych (mleczka, śmietanki do kawy oraz sok cytrynowy), linie do produkcji serów dojrzewających w blokach i konfekcjonowanych, linie do produkcji wyrobów w butelkach PET, serka wiejskiego, serków homogenizowanych, napojów fermentowanych oraz masła. OSM w Łowiczu posiada także nowoczesne linie do produkcji wyrobów proszkowych. Obecnie mleko do łowickiej mleczarni dostarcza około 7 tysięcy rolników – członków spółdzielni, z terenów województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Marka Łowicz to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek. Jej charakterystyczny znak rozpoznawczy to łowiczanka w stylizowanym stroju ludowym.  Teraz będzie także  jednym z symboli naszej żywności w Chinach, do których oprócz mleka i nabiału najwięcej eksportujemy również mięsa i słodyczy.