Mleko jest zdrowe

Z okazji Światowego Dnia Mleka (25 maja) SM Mlekpol, producent marki Łaciate, zachęca do wzniesienia toastu kubkiem mleka za pomyślność rodzimego mleczarstwa! Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, z Grajewa ma przyjemność i obowiązek przypomnieć, że mleko jest zdrowe!

Mleko jest niezwykle wartościowym składnikiem diety człowieka. Jest naturalnym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia i pełnowartościowego białka, magnezu, potasu, witamin z grupy B oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D i E. Spożywanie mleka zgodnie z zalecanymi normami wyżywienia, pokrywa niemal w 100% zapotrzebowanie organizmu na wapń – przypomina prof. Andrzej Babuchowski, prezes Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego.

Spożycie mleka i produktów mlecznych w Polsce spada. Tendencja ta spowodowana jest m.in. słabą edukacją na temat dobroczynnych właściwości mleka i  modom pojawiającym się co jakiś czas w teoriach żywieniowych.

Niezwykle istotne  jest aby mleko i produkty mleczne podawać  najmłodszym, w czasie kiedy następuje zapamiętywanie smaków czyli mniej więcej do 5 roku życia. Oczywiście u niewielkiej grupy dzieci występują uczulenia i nietolerancja na składniki mleka. Przeważnie jednak alergie dziecięce są przejściowe. Najtrudniej przekonać nastolatków. Jeżeli pokazałoby się im, że mleko jest znakomitym źródłem wapnia i powoduje, że ich kościec staje się silniejszy a tym samym byliby oni zdrowsi i mocniejsi, może nie zamieniliby mleka na inne, mniej wartościowe napoje. Powinni również wiedzieć, że zdrowa dieta to 3 porcje  mleka lub produktów mlecznych dziennie np.: szklanka mleka (250 ml), 200 gram jogurtu i 2 plasterki (40gram) sera. Taka dieta pomaga także  w zmniejszeniu masy ciała. Starszym konsumentom natomiast trzeba uświadamiać szerokie możliwości wykorzystania produktów mlecznych  – dodaje profesor Babuchowski.

Źródło: Mlekpol

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności