Mleczne wsparcie w formie zapomogi

4,5 tysiąca złotych jednorazowej zapomogi dla niektórych gospodarstw mleczarskich, to zasady rozdysponowania 20 milionów euro unijnej pomocy, jak informuje Redakcja Rolna TVP. Ale to nie koniec dobrych informacji dla producentów mleka. Jeszcze w tym roku mogą liczyć na kolejne 100 milionów.

20 milionów euro to Polska część wartego łącznie 300 milionów euro unijnego pakietu pomocy dla przechodzącego kryzys sektora mleczarskiego.
Waldemar Broś – Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich: My proponujemy, żeby wesprzeć może nie wszystkich, ale te gospodarstwa, które są rozwojowe, które zainwestowały, które przechodzą etap restrukturyzacji.
I tak się stanie. Ministerstwo Rolnictwa zdecydowało, że na jednorazową pomoc w wysokości 4,5 tysiąca złotych mogą liczyć rolnicy, którzy nie przekroczyli 40 roku życia i dysponują limitem produkcji powyżej 50 000 kilogramów. Pomoc będzie wypłacona do końca czerwca. Do rozdysponowania jest jeszcze 100 milionów euro, które otrzymaliśmy z Przeglądu Wspólnej Polityki Rolnej.
Artur Ławniczak – wiceminister rolnictwa: Dodatkowe pieniądze specjalnie przeznaczone dla wszystkich gospodarstw z produkcją mleczną, na zakup maszyn, urządzeń, rozbudowę budynków gospodarskich.
Pieniądze zostaną przydzielone producentom mleka w najbliższym naborze wniosków na modernizację gospodarstw rolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności