Mleczne Mistrzostwa Polski po raz XIV

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich – Związek Rewizyjny w Warszawie, po raz kolejny, organizuje konkurs na największych producentów mleka — z każdego województwa spośród gospodarstw rodzinnych do 300 ha dostarczających mleko do spółdzielni mleczarskich zrzeszonych w KZSM — Zw. Rew. pod nazwą .„XIV Mleczne Mistrzostwa Polski “.

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie XXVII Targów Mleczarskich MLEKO-EXPO, odbywających się corocznie na jesieni w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 14 — 16 listopada 2018r.

W konkursie mogą brać udział dostawcy mleka — właściciele gospodarstw indywidualnych-rodzinnych do 300 ha. Organizatorzy nie przewidują udziału w konkursie gospodarstw o innej formie własności (spółki z o.o., inne osoby prawne, dzierżawcy).

Celem ogólnokrajowego konkursu jest wypromowanie, na znaczącej imprezie mleczarskiej w kraju, największych dostawców z każdego województwa.

Po dokonanej ocenie, najwięksi dostawcy mleka otrzymają wyróżnienia, puchary i dyplomy, a wyróżnieni producenci mleka, jak również mleczarnie, których są dostawcami, promowani będą w wielu fachowych czasopismach rolniczych oraz mediach.

– Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 15 października 2018 r. Wypełnione karty prosimy przesłać pod adresem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. 00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, z dopiskiem „XIV Mleczne Mistrzostwa Polski” – informuje Waldemar Broś, prezes zarządu KZSM Zw. Rew.

Źródło: KZSM Zw. Rew.