Mitas International z nowym dyrektorem handlowym.

Milan Šindelář został nowym dyrektorem handlowym firmy, zastępując na tym stanowisku Jaroslava Musila.

Milan Šindelář został mianowany dyrektorem handlowym firmy Mitas International. Funkcję zaczął wykonywać w styczniu 2015 r., zastępując Jaroslava Musila, który w firmie Mitas pracował 17 lat, a teraz przechodzi na emeryturę. Milan Šindelář odpowiada za rynki eksportowe, znajdujące się poza Europą Zachodnią i Ameryką Północną, czyli także za rynek polski. Jego główne zadania to wzmocnienie relacji z dotychczasowymi klientami oraz poszukiwanie nowych kontaktów handlowych. Milan Šindelář zaczął pracę w firmie Mitas w 2011 r. jako kierownik ds. kluczowych klientów w Ameryce Północnej.
 – Chcę podziękować Jaroslavowi Musilowi za jego zaangażowanie i wieloletnią współpracę z firmą Mitas. Dzięki pracy jego teamu Mitas utrwalił swoją pozycję na rynkach poza Europą – skomentował Jaroslav Čechura, dyrektor generalny Mitas. – Milan Šindelář zdobył duże doświadczenie w pracy w przemyśle gumowym i bardzo dobrze zna portfolio produktów Mitas. Jestem przekonany, że dzięki wiedzy i umiejętnościom Milana Šindelářa jeszcze bardziej wzmocnimy naszą pozycję na rynkach zagranicznych – dodał Čechura.

Celem Milana Šindelářa jest wzmocnienie promocji i praca nad wspieraniem sprzedaży radialnych opon rolniczych i przemysłowych. Zgodnie ze strategią firmy Mitas chce skupić się przede wszystkim na krajach, które mają duży potencjał rozwojowy, szczególnie na krajach znajdujących się w Środkowej i Południowo-Wschodniej Europie takich jak Węgry, Rumunia i Bułgaria. Poza Europą będzie koncentrował się przede wszystkim na Brazylii, Afryce Subsaharyjskiej i Australii.

Kariera zawodowa Milana Šindelářa rozpoczęła się w 1998 r. w firmie Goodyear, gdzie pracował 8 lat. Ze stanowiska sprzedawcy na Republikę Czeską awansował aż do stanowiska kierownika sprzedaży w Europie Środkowej i Wschodniej. Po dwóch latach, kiedy prowadził firmę Carling, specjalizującą się w sprzedaży opon ciężarowych oraz bieżnikowanych „na zimno”, przeszedł do Consultingu firmy Deloitte, gdzie trzy lata kierował działem sprzedaży i marketingu. W 2011 r. wrócił do przemysłu gumowego i zaczął pracę w firmie Mitas jako kierownik sprzedaży opon na pierwszy montaż w Ameryce Północnej oraz pomagał przy ekspansji firmy w USA i w Kanadzie.

Renata Struzik, źródło: Mitas International

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności