fbpx
Strona głównaPozostałeMirosław Drygas nowy p.o. prezesa ARiMR

Mirosław Drygas nowy p.o. prezesa ARiMR

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Lepper wręczył akt zwolnienia z pełnienia obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Elżbiecie Kaufman – Suszko. Jednocześnie minister wręczył akt powierzenia pełnienia obowiązków Prezesa Agencji Mirosławowi Drygasowi.

Mirosław Drygas (ur. w 1953 r.) jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i w tej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych.
• Od 1978 r. był pracownikiem naukowym Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.
• W latach 1990 – 1993 pełnił funkcje doradcy ministra rolnictwa, koordynatora zespołu doradztwa rolniczego, a następnie zastępcy dyrektora Biura Prezydialnego Agencji Rynku Rolnego.
• W latach 1995 – 2000 zajmował kierownicze stanowiska w Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA), był m.in. wicedyrektorem Fundacji.
• W czerwcu 2000 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Pomocy Przedakcesyjnej i Funduszy Strukturalnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa związany od sierpnia 2003 r., najpierw jako pełnomocnik prezesa, a od stycznia 2004 r. zastępca Prezesa ARiMR. W ostatnim okresie sprawował nadzór nad Pionem Programu SAPARD i Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej.

Mirosław Drygas jest ekonomistą rolnym, ekspertem z zakresu doradztwa rolniczego, integracji polskiego rolnictwa z Unią Europejską, problematyki Wspólnej Polityki Rolnej, funduszy przedakcesyjnych i strukturalnych.

Był uczestnikiem wielu programów szkoleniowych i staży zawodowych w różnych krajach, w tym w USA (Cochran Fellowship Program na Uniwersytetach Stanowych w Minnesocie, w Kansas i Michigan) oraz w Danii, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech.

Jest członkiem międzynarodowych organizacji: Association for International Agricultural and Extension Education i European Seminar on Extension Education.

W dorobku Mirosława Drygasa jest około 100 artykułów ogłoszonych w zagranicznych i polskich publikacjach naukowych.

W latach 1996 – 2000 był redaktorem naczelnym kwartalnika “Problemy Integracji Rolnictwa Unia Europejska Polska” wydawanego przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA). Od 2000 r. jest również członkiem kolegium redakcyjnego kwartalnika “Wieś i Rolnictwo”, wydawanego przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Mirosław Drygas ma żonę i dwóch synów.


Źródło:ARiMR
Opr.MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.