Ministerstwo Rolnictwa: Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty

fot. Markus Spiske, unsplash.com

Wczoraj na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się spot zachęcający rolników do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid-19, w którym wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, specjalista zajmujący się na co dzień właśnie wirusami.

– Dzięki szczepieniom na świecie udało się całkowicie wyeliminować bądź też znacząco ograniczyć wiele śmiertelnych chorób, w tym tych, które wywoływane są przez wirusy – podkreślił profesor Niemczuk.

– Dotychczasowe zabezpieczenia nie są w pełni wystarczające. Musimy jednak dalej pamiętać o dezynfekcji, dystansie i maseczkach – dodał.

– Jednak pojawiła się szczepionka. To jest nasza nadzieja na powrót do normalności – mówił dyrektor Instytutu.

– Ufam swoim kolegom naukowcom, że ich szczepionka jest skuteczna i bezpieczna – zapewnił naukowiec i dodał – apeluję do rolników, aby się rejestrowali i szczepili, zwłaszcza nasi Seniorzy.

– Wasza wiedza i doświadczenie są bezcenne dla kolejnych pokoleń rolników, abyśmy dalej mogli się cieszyć polską, najsmaczniejszą żywnością, która jest  doceniana na każdym kontynencie – podkreślił profesor Krzysztof Niemczuk.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności