fbpx
Strona głównaWiadomościMinisterstwo Rolnictwa: Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty

Ministerstwo Rolnictwa: Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty

Wczoraj na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się spot zachęcający rolników do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid-19, w którym wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, specjalista zajmujący się na co dzień właśnie wirusami.

– Dzięki szczepieniom na świecie udało się całkowicie wyeliminować bądź też znacząco ograniczyć wiele śmiertelnych chorób, w tym tych, które wywoływane są przez wirusy – podkreślił profesor Niemczuk.

– Dotychczasowe zabezpieczenia nie są w pełni wystarczające. Musimy jednak dalej pamiętać o dezynfekcji, dystansie i maseczkach – dodał.

– Jednak pojawiła się szczepionka. To jest nasza nadzieja na powrót do normalności – mówił dyrektor Instytutu.

– Ufam swoim kolegom naukowcom, że ich szczepionka jest skuteczna i bezpieczna – zapewnił naukowiec i dodał – apeluję do rolników, aby się rejestrowali i szczepili, zwłaszcza nasi Seniorzy.

– Wasza wiedza i doświadczenie są bezcenne dla kolejnych pokoleń rolników, abyśmy dalej mogli się cieszyć polską, najsmaczniejszą żywnością, która jest  doceniana na każdym kontynencie – podkreślił profesor Krzysztof Niemczuk.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.