fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMinister Telus: Zarówno transport kolejowy, jak i drogowy jest w pełni kontrolowany....

Minister Telus: Zarówno transport kolejowy, jak i drogowy jest w pełni kontrolowany. O posiedzeniu sztabu kryzysowego

Wczoraj, w czwartek 6 kwietnia br., o godzinie 20.00 z inicjatywy nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa zebrał się w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi sztab kryzysowy. Dzisiaj Ministerstwo podało informację na temat szczegółów spotkania.

W spotkaniu udział wzięli członkowie kierownictwa resortu, w tym – sekretarze stanu – Rafał Romanowski, Anna Gembicka, Ryszard Bartosik oraz podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra oraz dyrektorzy departamentów, a także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcji Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Celno-Skarbowej, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Elewarru. Obradom przewodniczył minister Robert Telus.

– Przedstawiciele poszczególnych służb odpowiedzialnych za kontrole na granicach przedstawili aktualną sytuację dotyczącą sprawdzania produktów rolnych importowanych z Ukrainy. Zgodnie z przekazanymi informacjami każda ze służb, w ramach swoich kompetencji, w 100 procentach kontroluje napływające do Polski produkty – poinformowało Ministerstwo.

– Zarówno transport kolejowy, jak i drogowy jest w pełni kontrolowany, aby na teren Polski, a tym samym  również na teren Unii Europejskiej nie został wpuszczony żaden produkt o niepewnej jakości. Jakość wwożonych produktów musi być zgodna z przepisami. To jest dla nas niezwykle istotne, tak ze względu bezpieczeństwa żywności, jak i ze względu na eksport naszej żywności – podkreślił minister Robert Telus.

Nowy minister rolnictwa poinformował, że dziś, wraz z sekretarzem stanu Rafałem Romanowskim złoży wizytę na granicy polsko-ukraińskiej, gdzie ma się spotkać ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Mykołą Solskim.

Wg informacji MRiRW obrady sztabu kryzysowego mają odbywać się regularnie.

Źródło: MRiRW

1 KOMENTARZ

  1. Wszystkie partie telewizyjne i ludzie z nimi związani są do zagospodarowania co najwyżej w zakładach komunalnych lub jako wolontariat na Ukrainie ! To banda pajacy, złodzieji i kłamców! RDiP zrobi z tym porządek!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]