Minister Środowiska powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska.

W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu bieżącego roku.

Jak zaznacza resort środowiska, projekt ten pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne, co umożliwi zbudowanie w nich większego poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska członkowie Rady mają uzyskać ekspercką wiedzę i poznać pracę osób aktywnie zaangażowanych w ochronę przyrody.  Ponadto stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje.

Jak ustaliliśmy, Rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, lecz także będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów młodzieżowych na proekologiczne projekty i działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności