fbpx
Strona głównaPozostałeMinister Sawicki odwiedził Pomorze Zachodnie

Minister Sawicki odwiedził Pomorze Zachodnie

W dniu 15 maja na zaproszenie Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Wicewojewody i Wicemarszałka Województwa region odwiedził Minister Rolnictwa Marek Sawicki. Na spotkaniu w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach uczestniczyło ponad 200 rolników oraz przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych z województwa.

Główne zagadnienia spotkania dotyczyły skutków sytuacji powodziowej w regionie oraz możliwości zwiększenia wsparcia, zwłaszcza finansowego Wojewódzkich i Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej oraz Spółek Wodnych w zakresie melioracji i przeciwdziałania powodziom. Rozmawiano także o polityce resortu w zakresie poprawy sytuacji finansowej gospodarstw, a szczególnie przeciwdziałanie nieuzasadnionym wzrostom cen na środki do produkcji rolnej. Rolnicy poznali bliżej propozycje ministerstwa rolnictwa w sprawie nowelizacji ustawy o ustroju rolnym.

Po wystąpieniu Ministra i przedstawieniu poglądu Ministerstwa i złożonych deklaracjach pomocy nastąpiła seria pytań dotyczących tej tematyki oraz innych problemów występujących w rolnictwie województwa zachodniopomorskiego. Minister Rolnictwa szczegółowo odniósł się do wszystkich podnoszonych przez rolników zagadnień.

W godzinach popołudniowych Minister Rolnictwa i Wicewojewoda Zachodniopomorski spotkali się w siedzibie Izby z Zarządem i pracownikami biura ZIR oraz kadrą Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego i Terenowego Zespołu Doradców ZODR w Szczecinie.

informacja: Piotr Bodo (biuro ZIR)
opr. MS, Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.