fbpx
Strona głównaPozostałeWydarzeniaMinister rolnictwa Czech: Rozumiem zwolenników Zielonego Ładu, ale bądźmy realistami

Minister rolnictwa Czech: Rozumiem zwolenników Zielonego Ładu, ale bądźmy realistami [video]

Wczoraj podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Warszawie odbyła się debata dotycząca perspektyw europejskiego rolnictwa w kontekście wojny na Ukrainie. Jeden z paneli dyskusji, w której wzięli udział przedstawiciele resortów rolnictwa Polski, Czech, Łotwy i Litwy, dotyczył wdrażania europejskiego Zielonego Ładu wobec zaistniałej obecnie sytuacji geopolitycznej.

W dyskusji udział wzięli: Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Zdenek Nekula – minister rolnictwa Republiki Czeskiej (obejmującej właśnie prezydencję w Unii Europejskiej), Kaspars Gerhards – minister rolnictwa Łotwy i Paulius Astrauskas – wiceminister rolnictwa Litwy.

– Największy problem który widzę jeśli chodzi o WPR to jest wolne zatwierdzanie planów strategicznych w poszczególnych państwach członkowskich. Rolnicy we wszystkich państwach członkowskich muszą wiedzieć, co mają robić, co mają wysiać, jak mają się przygotować […]. Podejście KE, tej administracji mnie zaskakuje a nawet przeraża […]. Będę żądał, aby KE była szybsza przy omawianiu Planów Strategicznych w poszczególnych krajach członkowskich – mówił wczoraj Zdenek Nekula.

Szef czeskiego resortu rolnictwa podkreślił także, że część uwag do czeskiego Planu Strategicznego dla WPR była pisana prawdopodobnie jeszcze przed wojną, bo obecnie większość z nich jest nierealna do spełnienia.

– Omawiamy to, ale nie możemy udawać, że nie ma problemu. Rozumiem, że są tu zwolennicy Green dealu, ale bądźmy realistami – dodał.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.