fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaMinister rolnictwa: będzie pomoc dla hodowców utrzymujących świnie w cyklu otwartym

Minister rolnictwa: będzie pomoc dla hodowców utrzymujących świnie w cyklu otwartym

Rolnicy hodujący świnie  w cyklu otwartym tez będą mogli otrzymać wsparcie finansowe w ramach uruchomionej przez rząd RP pomocy dla sektorów rolnych szczególnie dotkniętych skutkami pandemiiCOVID-19 – zapowiedział dziś, tj. 4 grudnia podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Tym samym okazało się, że resort rolnictwa nie pozostał głuchy na sygnały od hodowców którzy zajmują się tego typu produkcją, że należy wspierać wszystkich rolników, a nie tylko wybrane obszary produkcji rolnej.

Przypominamy, że dotychczas jeśli chodzi o trzodę chlewną z takiej pomocy mogli skorzystać tylko producenci trzody w cyklu zamkniętym.

– Była to pewna niesprawiedliwość. W związku z tym podjąłem działania, aby znaleźć dodatkowe środki finansowe, żeby wesprzeć również rolników, którzy na co dzień zajmują produkcją trzody chlewnej w cyklu otwartym – mówi Grzegorz Puda.

Wnioski o przyznanie pomocy będzie można składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 20 grudnia 2020 roku. Wsparcie będzie przyznawane producentowi, który utrzymywał trzodę chlewną od pierwszego marca do 15 lipca 2020 roku, jeżeli średnia dzienna liczba świń wynosiła 21 sztuk.

– Pomoc będzie mógł otrzymać producent, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku  ograniczeniami na rynku spowodowanymi przez COVID 19. Pieniądze będą wypłacane rolnikom w pierwszym kwartale 2021 roku – dodaje Renata Mintur, wiceprezes ARiMR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.