fbpx

Minister obrony narodowej obiecuje więcej pieniędzy dla “dobrych gospodarzy”

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL z udziałem kandydatów do Parlamentu Europejskiego obiecał zwiększyć dopłaty “aktywnym rolnikom”. 

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, zajmujący się w rządzie nie rolnictwem, lecz obroną narodową, obiecał uruchomienie programu “Aktywny rolnik”.

Samasz loteria - baner

Założenia programu “Aktywny rolnik” przygotował europoseł Jarosław Kalinowski. Program dotyczyłby “prawdziwych gospodarzy, którzy orzą, sieją, zbierają, oraz hodowców, którzy mają gospodarstwa specjalistyczne czy ekologiczne” – informują Wiadomości Radia Zet.

“Rolnikowe” byłoby potrojeniem wysokości dopłat, które dostają pozostali, “nieaktywni” rolnicy. Oznacza to, że większość rolników nie dostałaby tych pieniędzy – bo, w opinii prezesa PSL, “aktywnych” jest najwyżej 300 tys.

Władysław Kosiniak-Kamysz dobrze wie, jak odróżnić “dobrego gospodarza” od “złego” –  urodził się w Krakowie, ukończył studia medyczne, a stopień doktora uzyskał na podstawie pracy zatytułowanej “Związek zmienności genu kodującego cyklohydrolazę GTP l z funkcją śródbłonka naczyniowego u chorych z cukrzycą typu 2”.

Program “Aktywny rolnik” został ogłoszony po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL z udziałem kandydatów PSL do Parlamentu Europejskiego. Można więc przypuszczać, że głównym tematem posiedzenia była kampania do europarlamentu, a ogłoszenie programu jest częścią tej kampanii. Zresztą prezes Kosiniak-Kamysz wcale nie ukrywa tych intencji:

“Prezes PSL zapowiedział ofensywę na wsi, by odzyskać wyborców, którzy w poprzednich wyborach głosowali na konkurentów ludowców. – Żeby prawdziwi rolnicy, którzy naprawdę gospodarują, mogli na nas zagłosować – zaznaczył Kosiniak-Kamysz” – czytamy w Money.pl

Możemy się tylko zastanawiać, czy “Aktywny rolnik” jest obietnicą tej samej kategorii, co dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców…

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.